kommunerne nedenfor.
Hashøjvænget 11
4200 SlagelseFå alle oplysninger om Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse. I 2022 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 110 m² på en 839 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 327.800 kr., hvoraf grunden udgør 327.800 kr.
Fakta om Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse
Villaen har et samlet bygningsareal på 110 m² og ligger placeret på Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse. Hovedbygningen er bygget i 2022 og ligger på en 839 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Bygningen fik senest i 2022 tildelt et energimærke A2015, og ejendommens årlige energiforbrug er beregnet til kr. 1500. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.293 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 327.800 kr., hvoraf grunden udgør 327.800 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Mørck Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Anette Mørck-Jensen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 38,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer har i alt syv ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 20,6 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Poul Mørck-Jensen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Anette Mørck-Jensen i alt ti ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse?
Mørck Ejendomme ApS ejer Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse.
Hvor stor er Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse?
Enhedens BBR-areal er 110 m² på Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse.
Hvornår blev Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse opført?
Den primære bygning blev bygget i 2022 på Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse.
Hvad er Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse vurderet til?
327.800 kr. er vurdering på Hashøjvænget 11, Slots Bjergby, 4200 Slagelse.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.