Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5373910ESR330-027336

Harevænget 9

4200 Slagelse
Slagelse Landsgrav, Slagelse Jorder, 5cg (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1976
Bebyggelsesprocent28%

Areal

Grundareal291 m²
Bygningsareal81 m²
Beboelsesareal81 m²

Få alle informationer om Harevænget 9, 4200 Slagelse på Resights. Se husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Harevænget 9, 4200 Slagelse. I 1976 blev huset opført og har i dag et bygningsareal á 81 m² på en 291 m² stor grund. Den 20. december 2018 fandt den seneste transaktion sted, da LAUR. CHRISTENSEN EJENDOMME ApS sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 1,6 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 1,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 666.000 kr.

Fakta om Harevænget 9, 4200 Slagelse

Rækkehuset har et samlet bygningsareal på 81 m² og ligger på Harevænget 9, 4200 Slagelse. Hovedbygningen er opført i 1976 og er beliggende på en 291 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 81 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af huset er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.746 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 20. december 2018, hvor værdiansættelsen var 1,6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor LAUR. CHRISTENSEN EJENDOMME ApS købte huset af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 19.753 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 1,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 666.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af LAUR. CHRISTENSEN EJENDOMME ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Lars S. Christensen Holding 2019 ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer har i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 27,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Steen Christensen, der også fungerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

LAUR. CHRISTENSEN EJENDOMME ApS ejer Harevænget 9, 4200 Slagelse.

Enhedens BBR-areal er 81 m² på Harevænget 9, 4200 Slagelse.

Den primære bygning blev bygget i 1976 på Harevænget 9, 4200 Slagelse.

Prisen var 1,6 mio. kr., da Harevænget 9, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2018.

1,21 mio. kr. er vurdering på Harevænget 9, 4200 Slagelse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis