Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 409819
ESR: 849085970

Hansensvej 2A

9492 Blokhus
Jammerbugt Kommune: Hune By, Hune, 58æ (Byzone)
Ejerlejlighed: Anden enhed til institutionsformål
Satellitbillede af ejendommen på Hansensvej 2A, 9492 Blokhus

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus. Den 16. oktober 2016 fandt den seneste handel sted, da Mousten Ejendomme ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 12,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 73.200 kr.

Fakta om Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus

Enheden er beliggende på Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til institutioner. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.405 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 16. oktober 2016, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 12,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Mousten Ejendomme ApS købte ejendommen af NØRRESUNDBY BOLIGSELSKAB. Det giver en kvadratmeterpris på 7.589 kr. Serviceejendommen er af det offentlige vurderet til 2,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 73.200 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Mousten Ejendomme ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens B&B Ejendomsinvest ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til serviceejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 16,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kristian Bundgaard, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har B&B Ejendomsinvest ApS i alt 11 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus?

Mousten Ejendomme ApS ejer Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus.

Hvornår blev Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus bygget?

Den primære bygning blev opført i 2002 på Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus.

Hvad er prisen på Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus?

Prisen var 12,5 mio. kr., da Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus senest blev handlet i 2016.

Hvad er Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus vurderet til?

2,8 mio. kr. er vurdering på Hansensvej 2A, Hune, 9492 Blokhus.

Foreløbig vurdering
2.800.000 DKK
Ejendomsværdi tidligere 2020
Opførselsår
2002
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (0 enheder)
0 m²
Erhvervsareal (1 enhed)
346 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?