Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3356537ESR846-005352

Hans Kirks Alle 9

9560 Hadsund
Mariagerfjord Hadsund By, Hadsund, 27dp (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1971
Bebyggelsesprocent18%

Areal

Grundareal868 m²
Bygningsareal160 m²
Beboelsesareal143 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund. Ejendommen har et bygningsareal på 160 m² og blev konstrueret i 1971 på en 868 m² stor grund. Den 3. april 2024 fandt den seneste transaktion sted, da P.M. Ejendomme ApS sikrede sig ejendommen via "anden overdragelse" til en værdi á 0 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 332.000 kr.

Fakta om Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund

Villaen er beliggende på Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund og har et samlet bygningsareal på 160 m². Hovedbygningen er opført i 1971 og er beliggende på en 868 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 143 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Hovedbygningen blev senest i 2020 tildelt et energimærke D. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 8.293 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 0 kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 3. april 2024. Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 332.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af P.M. Ejendomme ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Peter Harbo Overgaard er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer har i alt 12 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 11,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Peter Harbo Overgaard, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Peter Harbo Overgaard i alt 28 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

P.M. Ejendomme ApS ejer Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund.

Enhedens BBR-areal er 143 m² på Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund.

Den primære bygning blev opført i 1971 på Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund.

Prisen var 0 kr., da Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund senest blev handlet i 2024.

1,2 mio. kr. er vurdering på Hans Kirks Alle 9, 9560 Hadsund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis