Via Resights kan du få alle informationer om huset på Hallindskovvej 2A, 5700 Svendborg. Se husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Hallindskovvej 2A, 5700 Svendborg finder du huset. I 1877 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 85 m² på en 778 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 1,34 mio. kr., hvoraf grunden udgør 789.000 kr.
Fakta om Hallindskovvej 2A, 5700 Svendborg
Rækkehuset ligger placeret på Hallindskovvej 2A, 5700 Svendborg og har et samlet bygningsareal på 85 m². Den primære bygning, der er bygget i 1877, blev senest ombygget i 1971 og er beliggende på en 778 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 100 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der består af 25 m². Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af bindingsværk, mens tagmaterialet består af tegl. Huset anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 1,34 mio. kr., hvoraf grunden udgør 789.000 kr.
Ejerinfo
Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Hallindskovvej 2A, 5700 Svendborg.
Enhedens BBR-areal er 100 m² på Hallindskovvej 2A, 5700 Svendborg.
Den primære bygning blev opført i 1877 på Hallindskovvej 2A, 5700 Svendborg.
1,34 mio. kr. er vurdering på Hallindskovvej 2A, 5700 Svendborg.