Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE7001080ESR730-000941

Halagervej 3

8930 Randers NØ
Randers Harridslev By, Harridslev, 39b (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1854
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal757 m²
Bygningsareal108 m²
Beboelsesareal170 m²
Areal af udnyttet tagetage62 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ ligger ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 108 m² og blev opført i 1854 på en 757 m² stor grund. Den 14. december 2013 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,21 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 323.000 kr.

Fakta om Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ

Villaen er placeret på Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ og har et samlet bygningsareal på 108 m². Hovedbygningen, der er opført i 1854, blev senest istandsat i 2016 og er lokaliseret på en 757 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 170 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der udgør 62 m². Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af stråtag. Hovedbygningen fik senest i 2023 tildelt et energimærke C. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.279 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 14. december 2013, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,21 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 7.147 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 323.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ.

Enhedens BBR-areal er 170 m² på Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ.

Den primære bygning blev opført i 1854 på Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ.

Prisen var 1,21 mio. kr., da Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ senest blev handlet i 2013.

1,6 mio. kr. er vurdering på Halagervej 3, Harridslev, 8930 Randers NØ.

Prøv gratis

Prøv gratis