Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3334449ESR840-001198

Hadsundvej 29

9575 Terndrup
Rebild Terndrup By, Lyngby, 37ce (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1924
Bebyggelsesprocent56%

Areal

Grundareal461 m²
Bygningsareal100 m²
Beboelsesareal160 m²
Areal af udnyttet tagetage60 m²
Areal af kælder100 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Hadsundvej 29, 9575 Terndrup. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Hadsundvej 29, 9575 Terndrup. Ejendommen har et bygningsareal á 100 m² og blev opført i 1924 på en 461 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 19. februar 2007, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 370.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 965.000 kr., hvoraf grunden udgør 167.000 kr.

Fakta om Hadsundvej 29, 9575 Terndrup

Villaen er beliggende på Hadsundvej 29, 9575 Terndrup og har et samlet bygningsareal á 100 m². Den primære bygning er opført i 1924 og er beliggende på en 461 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 160 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden ekstra arealer, der samlet set består af 160 m² (udnyttet tagetage 60 m², kælder 100 m²). Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.462 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 19. februar 2007, hvor værdiansættelsen på villaen var 370.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 1.423 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 965.000 kr., hvoraf grunden udgør 167.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hadsundvej 29, 9575 Terndrup.

Enhedens BBR-areal er 160 m² på Hadsundvej 29, 9575 Terndrup.

Den primære bygning blev opført i 1924 på Hadsundvej 29, 9575 Terndrup.

Prisen var 370.000 kr., da Hadsundvej 29, 9575 Terndrup senest blev handlet i 2007.

965.000 kr. er vurdering på Hadsundvej 29, 9575 Terndrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis