Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på H C Andersens Vej 59, st. tv, 4700 Næstved. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På H C Andersens Vej 59, st. tv, 4700 Næstved kan du finde lejligheden. Den 10. april 2026 fandt den seneste handel sted, da SFS Køtter Holding ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,7 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 812.000 kr.
Fakta om H C Andersens Vej 59, st. tv, 4700 Næstved
Ejerlejligheden er beliggende på H C Andersens Vej 59, st. tv, 4700 Næstved. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 100 m², hvoraf 111 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 7 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af fibercement uden asbest, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.168 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 10. april 2026, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 1,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor SFS Køtter Holding ApS købte lejligheden af Bech Christiansen Ejendomme ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 17.000 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 812.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af SFS Køtter Holding ApS, der primært beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Søren Køtter er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 54,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,42 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Køtter, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Søren Køtter i alt syv ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
SFS Køtter Holding ApS ejer H C Andersens Vej 59, st. tv, 4700 Næstved.
Den primære bygning blev bygget i 1968 på H C Andersens Vej 59, st. tv, 4700 Næstved.
Prisen var 1,7 mio. kr., da H C Andersens Vej 59, st. tv, 4700 Næstved senest blev handlet i 2026.
1,7 mio. kr. er vurdering på H C Andersens Vej 59, st. tv, 4700 Næstved.