Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE420370ESR159-183509

Gyngemose Parkvej 2C, 1 tv

2860 Søborg
Gladsaxe Mørkhøj, 1se (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2014

Areal

Beboelsesareal97 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Gyngemose Parkvej 2C, 1. tv, 2860 Søborg. Se lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Gyngemose Parkvej 2C, 1. tv, 2860 Søborg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,46 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,84 mio. kr.

Fakta om Gyngemose Parkvej 2C, 1. tv, 2860 Søborg

Ejerlejligheden er placeret på Gyngemose Parkvej 2C, 1. tv, 2860 Søborg. Lejligheden har 4 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 97 m², hvoraf 90 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 7 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.844 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,46 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,84 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er ejet af CWE Denmark 01 S.á.r.l., der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger. Den officielle ejer har i alt 84 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er CWE Danmark 01 S.á.r.l., der også opererer som interessenter.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gyngemose Parkvej 2C, 1. tv, 2860 Søborg.

Den primære bygning blev bygget i 2014 på Gyngemose Parkvej 2C, 1. tv, 2860 Søborg.

3,46 mio. kr. er vurdering på Gyngemose Parkvej 2C, 1. tv, 2860 Søborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis