Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE420371ESR159-183510

Gyngemose Parkvej 2C, 1 th

2860 Søborg
Gladsaxe Mørkhøj, 1se (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2014

Areal

Beboelsesareal102 m²

Få alle informationer om Gyngemose Parkvej 2C, 1. th, 2860 Søborg på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Gyngemose Parkvej 2C, 1. th, 2860 Søborg. Den 10. juni 2026 fandt den seneste transaktion sted, da T/IX Søborg PropCo ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 144 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,63 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,93 mio. kr.

Fakta om Gyngemose Parkvej 2C, 1. th, 2860 Søborg

Ejerlejligheden er beliggende på Gyngemose Parkvej 2C, 1. th, 2860 Søborg. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 102 m², hvoraf 95 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 7 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.118 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 144 mio. kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 10. juni 2026. Det giver en kvadratmeterpris på 70.419 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,63 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,93 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af T/IX Søborg PropCo ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens T/IX SCSp er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 42 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Michael Brichmann, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har T/IX SCSp i alt 43 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

T/IX Søborg PropCo ApS ejer Gyngemose Parkvej 2C, 1. th, 2860 Søborg.

Den primære bygning blev bygget i 2014 på Gyngemose Parkvej 2C, 1. th, 2860 Søborg.

Prisen var 144 mio. kr., da Gyngemose Parkvej 2C, 1. th, 2860 Søborg senest blev handlet i 2026.

3,63 mio. kr. er vurdering på Gyngemose Parkvej 2C, 1. th, 2860 Søborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis