Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100793988

Guldsmedeengen 4

3550 Slangerup
Jordhøj By, Slangerup, 6cp (Byzone)
Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede af ejendommen på Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup

Resights giver dig alle oplysninger om huset på Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup. Se husets sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset er placeret på Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup. Huset har et bygningsareal á 109 m² og blev konstrueret i 2025 på en 148 m² stor grund.

Fakta om Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup

Rækkehuset har et samlet bygningsareal på 109 m² og ligger på Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup. Hovedbygningen er opført i 2025 og ligger på en 148 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 109 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Husets hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af HILLERØDVEJ 23 ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Klimaboliger A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt 67 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 99,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Koncenton Klimaboliger A/S i alt 234 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup?

HILLERØDVEJ 23 ApS ejer Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup.

Hvor stor er Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup?

Enhedens BBR-areal er 109 m² på Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup.

Hvornår blev Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup opført?

Den primære bygning blev opført i 2025 på Guldsmedeengen 4, 3550 Slangerup.

Opførselsår
2025
Bebyggelsesprocent
74%
Bygningsareal (2 bygninger)
109 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
109 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?