Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4071102ESR779-135647

Grynderup Strand 9

7870 Roslev
Skive Holmgårde, Sæby, 1v (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987
Bebyggelsesprocent2%

Areal

Grundareal3.050 m²
Bygningsareal67 m²
Beboelsesareal67 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev. Ejendommen har et bygningsareal på 67 m² og blev opført i 1987 på en 3.050 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 1. december 2016, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 1,36 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,66 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,09 mio. kr.

Fakta om Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev

Fritidsejendommen ligger på Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev og har et samlet bygningsareal på 67 m². Enheden er bygget i 1987 og befinder sig på en 3.050 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 67 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.548 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. december 2016, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,36 mio. kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 20.298 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,66 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,09 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev.

Enhedens BBR-areal er 67 m² på Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev.

Den primære bygning blev bygget i 1987 på Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev.

Prisen var 1,36 mio. kr., da Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev senest blev handlet i 2016.

1,66 mio. kr. er vurdering på Grynderup Strand 9, Grynderup, 7870 Roslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis