Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE307305ESR561-306695

Grundtvigs Alle 3, 2 1

6700 Esbjerg
Esbjerg Rørkær, Esbjerg Jorder, 1uk (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2006

Areal

Beboelsesareal97 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Grundtvigs Alle 3, 2. 1, 6700 Esbjerg. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Grundtvigs Alle 3, 2. 1, 6700 Esbjerg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,82 mio. kr., hvoraf grunden udgør 727.000 kr.

Fakta om Grundtvigs Alle 3, 2. 1, 6700 Esbjerg

Ejerlejligheden er placeret på Grundtvigs Alle 3, 2. 1, 6700 Esbjerg. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 97 m², hvoraf 85 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.122 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,82 mio. kr., hvoraf grunden udgør 727.000 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af Andelsboligforeningen Lergravsparken 2.

Ofte stillede spørgsmål

Andelsboligforeningen Lergravsparken 2 ejer Grundtvigs Alle 3, 2. 1, 6700 Esbjerg.

Den primære bygning blev bygget i 2006 på Grundtvigs Alle 3, 2. 1, 6700 Esbjerg.

1,82 mio. kr. er vurdering på Grundtvigs Alle 3, 2. 1, 6700 Esbjerg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis