Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100663937ESR756-019919

Grødde Huse 32C

7430 Ikast
Ikast-Brande Grødde By, Ikast, 1gq (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal1.225 m²

Få alle informationer om Grødde Huse 32C, 7430 Ikast på Resights. Undersøg grundens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Grødde Huse 32C, 7430 Ikast. Den 14. maj 2025 fandt den seneste handel sted, da TJ Huse ApS sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,4 mio. kr.

Fakta om Grødde Huse 32C, 7430 Ikast

Grunden er placeret på Grødde Huse 32C, 7430 Ikast.

Egenskaber

Grundens primære benyttelse er "ikke angivet".

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 14. maj 2025, hvor værdiansættelsen af grunden var 2,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor TJ Huse ApS købte grunden af FH2 HOLDING ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 794 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af TJ Huse ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens Tom Møller Jørgensen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der tre led. Den officielle ejer har i alt 64 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 163 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Tom Møller Jørgensen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Tom Møller Jørgensen i alt 72 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

TJ Huse ApS ejer Grødde Huse 32C, 7430 Ikast.

Grundarealet er 1.225 m² på Grødde Huse 32C, 7430 Ikast.

Prisen var 2,4 mio. kr., da Grødde Huse 32C, 7430 Ikast senest blev handlet i 2025.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis