Via Resights kan du få alle oplysninger om grunden på Grindsted Alle 30, 2770 Kastrup. Se grundens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Grindsted Alle 30, 2770 Kastrup kan du finde grunden. Den 27. august 2025 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,25 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,88 mio. kr.
Fakta om Grindsted Alle 30, 2770 Kastrup
Grunden er beliggende på Grindsted Alle 30, 2770 Kastrup.
Egenskaber
Grundens primære benyttelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 25.176 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 27. august 2025, hvor værdiansættelsen på grunden var 4,25 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 5.766 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,88 mio. kr.
Ejerinfo
Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Grindsted Alle 30, 2770 Kastrup.
Grundarealet er 737 m² på Grindsted Alle 30, 2770 Kastrup.
Prisen var 4,25 mio. kr., da Grindsted Alle 30, 2770 Kastrup senest blev handlet i 2025.
2,88 mio. kr. er vurdering på Grindsted Alle 30, 2770 Kastrup.