Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4497933ESR661-183966

Græmvej 51

6990 Ulfborg
Holstebro Husby By, Husby, 28a (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1985
Bebyggelsesprocent3%

Areal

Grundareal5.025 m²
Bygningsareal84 m²
Beboelsesareal129 m²
Areal af udnyttet tagetage45 m²

Få alle informationer om Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg. I 1985 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 84 m² på en 5.025 m² stor grund. Den 4. juni 2025 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,62 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,62 mio. kr., hvoraf grunden udgør 421.000 kr.

Fakta om Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 84 m² og ligger placeret på Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg. Enheden er opført i 1985, senest istandsat i 1990 og befinder sig på en 5.025 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 129 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der er 45 m². Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af stråtag. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 16.230 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 4. juni 2025, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,62 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 12.558 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,62 mio. kr., hvoraf grunden udgør 421.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg.

Enhedens BBR-areal er 129 m² på Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg.

Den primære bygning blev opført i 1985 på Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg.

Prisen var 1,62 mio. kr., da Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg senest blev handlet i 2025.

1,62 mio. kr. er vurdering på Græmvej 51, Husby, 6990 Ulfborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis