kommunerne nedenfor.
Gørdingvej 3
6771 GredstedbroResights giver dig alle informationer om ejendommen på Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro. Ejendommen har et bygningsareal á 132 m² og blev konstrueret i 1906 på en 1.333 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 15. december 2010, hvor TREKANTEN-HESTBÆK A/S erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 175.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 520.000 kr., hvoraf grunden udgør 153.800 kr.
Fakta om Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro
Villaen ligger placeret på Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro og har et samlet bygningsareal á 132 m². Den primære bygning er bygget i 1906 og er lokaliseret på en 1.333 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 99 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der består af 12 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.890 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Værdiansættelsen var 175.000 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 15. december 2010. Det giver en kvadratmeterpris på 1.215 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 520.000 kr., hvoraf grunden udgør 153.800 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af TREKANTEN-HESTBÆK A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med fremstilling af møbler, mens Lars Binding Mouritzen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 3,82 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Binding Mouritzen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Lars Binding Mouritzen i alt tre ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro?
TREKANTEN-HESTBÆK A/S ejer Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro.
Hvad er BBR-arealet på Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro?
Enhedens BBR-areal er 99 m² på Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro.
Hvornår blev Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro opført?
Den primære bygning blev opført i 1906 på Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro.
Hvad er prisen på Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro?
Prisen var 175.000 kr., da Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro senest blev handlet i 2010.
Hvad er Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro vurderet til?
520.000 kr. er vurdering på Gørdingvej 3, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.