Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Gøgevænget 3, 3400 Hillerød. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Gøgevænget 3, 3400 Hillerød findes ejendommen. I 1958 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 142 m² på en 1.099 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 5,43 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,87 mio. kr.
Fakta om Gøgevænget 3, 3400 Hillerød
Villaen er beliggende på Gøgevænget 3, 3400 Hillerød og har et samlet bygningsareal á 142 m². Hovedbygningen, der er opført i 1958, blev senest renoveret i 2013 og ligger på en 1.099 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 167 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der udgør 0 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 22.176 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 5,43 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,87 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Gøgevænget 3, 3400 Hillerød.
Enhedens BBR-areal er 167 m² på Gøgevænget 3, 3400 Hillerød.
Den primære bygning blev opført i 1958 på Gøgevænget 3, 3400 Hillerød.
5,43 mio. kr. er vurdering på Gøgevænget 3, 3400 Hillerød.