Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE373741ESR730-030967

Godthåbsvej 42

8960 Randers SØ
Randers Kristrup By, Kristrup, 66c (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1877

Areal

Beboelsesareal129 m²

Få alle informationer om Godthåbsvej 42, 8960 Randers SØ på Resights.

Fakta om Godthåbsvej 42, 8960 Randers SØ

Enheden er beliggende på Godthåbsvej 42, 8960 Randers SØ.

Egenskaber

Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.424 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 1,45 mio. kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 8. februar 2021. Det giver en kvadratmeterpris på 11.240 kr.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Godthåbsvej 42, 8960 Randers SØ.

Den primære bygning blev bygget i 1877 på Godthåbsvej 42, 8960 Randers SØ.

Prisen var 1,45 mio. kr., da Godthåbsvej 42, 8960 Randers SØ senest blev handlet i 2021.

1,25 mio. kr. er vurdering på Godthåbsvej 42, 8960 Randers SØ.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis