Få alle oplysninger om Godsbanen 107, 4. 4, 9000 Aalborg på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Godsbanen 107, 4. 4, 9000 Aalborg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,33 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1 mio. kr.
Fakta om Godsbanen 107, 4. 4, 9000 Aalborg
Ejerlejligheden ligger på Godsbanen 107, 4. 4, 9000 Aalborg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 73 m², hvoraf 64 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 6 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.013 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,33 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af P/S PKAE Ejendom, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens A. ENGGAARD HOLDING A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-60,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer besidder i alt 3.304 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 8,04 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Asger Enggaard, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har A. ENGGAARD HOLDING A/S i alt 4.022 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
P/S PKAE Ejendom ejer Godsbanen 107, 4. 4, 9000 Aalborg.
Den primære bygning blev opført i 2020 på Godsbanen 107, 4. 4, 9000 Aalborg.
2,33 mio. kr. er vurdering på Godsbanen 107, 4. 4, 9000 Aalborg.