Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg. I 1977 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 678 m² på en 24.800 m² stor grund. Den 6. januar 2020 fandt den seneste transaktion sted, da Glansager 2 ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 387.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,72 mio. kr.
Fakta om Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg
Industriejendommen er beliggende på Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 678 m² fordelt på to erhvervsenheder. Hovedbygningen er bygget i 1977 og befinder sig på en 24.800 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til handel og/eller kontor. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 46.628 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Prisen var 387.000 kr. ved seneste tinglyste handel d. 6. januar 2020. Det giver en kvadratmeterpris på 570 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,72 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Glansager 2 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Jes Iversen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 6,73 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jes Iversen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jes Iversen i alt fem ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Glansager 2 ApS ejer Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg.
Ejendommens BBR-areal er 678 m² på Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg.
Den primære bygning blev opført i 1977 på Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg.
Prisen var 387.000 kr., da Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg senest blev handlet i 2020.
1,65 mio. kr. er vurdering på Glansager 2, Vollerup, 6400 Sønderborg.