Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE707456ESR151-093922

Gladiolusvej 7

2750 Ballerup
Ballerup Ågerup By, Pederstrup, 1b (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1962

Areal

Bygningsareal37 m²
Beboelsesareal37 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Gladiolusvej 7, Højvænge, 2750 Ballerup. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Gladiolusvej 7, Højvænge, 2750 Ballerup.

Fakta om Gladiolusvej 7, Højvænge, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er beliggende på Gladiolusvej 7, Højvænge, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 37 m². Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 37 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gladiolusvej 7, Højvænge, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1962 på Gladiolusvej 7, Højvænge, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis