Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE707604ESR151-095569

Gladiolusvej 62

2750 Ballerup
Ballerup Ågerup By, Pederstrup, 2b (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968

Areal

Bygningsareal57 m²
Beboelsesareal49 m²

Få alle informationer om Gladiolusvej 62, Højvænge, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Gladiolusvej 62, Højvænge, 2750 Ballerup kan du finde ejendommen.

Fakta om Gladiolusvej 62, Højvænge, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen ligger på Gladiolusvej 62, Højvænge, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 57 m². Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 49 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen benyttes hovedsageligt til fritidsformål (kolonihave). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gladiolusvej 62, Højvænge, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 1968 på Gladiolusvej 62, Højvænge, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis