Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 707532
ESR: 151094775

Gladiolusvej 51

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 2b (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Gladiolusvej 51, 2750 Ballerup

Få alle oplysninger om Gladiolusvej 51, Højvænge, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Gladiolusvej 51, Højvænge, 2750 Ballerup.

Fakta om Gladiolusvej 51, Højvænge, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 30 m² og ligger placeret på Gladiolusvej 51, Højvænge, 2750 Ballerup. Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 30 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til fritidsformål (kolonihave). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Gladiolusvej 51, Højvænge, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Gladiolusvej 51, Højvænge, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Gladiolusvej 51, Højvænge, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1976 på Gladiolusvej 51, Højvænge, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1976
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
30 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
30 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?