Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100091749ESR730-040434

Gl. Viborgvej 20

8920 Randers NV
Randers Over Hornbæk By, Hornbæk, 6cr (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2017
Bebyggelsesprocent42%

Areal

Grundareal267 m²
Bygningsareal108 m²
Beboelsesareal108 m²

Få alle informationer om Gl. Viborgvej 20, 8920 Randers NV på Resights. Se husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Gl. Viborgvej 20, 8920 Randers NV findes huset. Huset har et bygningsareal på 108 m² og blev konstrueret i 2017 på en 267 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 2,38 mio. kr., hvoraf grunden udgør 715.000 kr.

Fakta om Gl. Viborgvej 20, 8920 Randers NV

Rækkehuset er beliggende på Gl. Viborgvej 20, 8920 Randers NV og har et samlet bygningsareal på 108 m². Den primære bygning er opført i 2017 og er lokaliseret på en 267 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 108 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Hovedbygningen fik senest i 2017 tildelt et energimærke A2015. Den hovedsagelige anvendelse af huset er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.717 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 2,38 mio. kr., hvoraf grunden udgør 715.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Von Wowern ejendomme ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens VON WOWERN HOLDING ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 73 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 126 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Von Wowern, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har VON WOWERN HOLDING ApS i alt 82 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Von Wowern ejendomme ApS ejer Gl. Viborgvej 20, 8920 Randers NV.

Enhedens BBR-areal er 108 m² på Gl. Viborgvej 20, 8920 Randers NV.

Den primære bygning blev bygget i 2017 på Gl. Viborgvej 20, 8920 Randers NV.

2,38 mio. kr. er vurdering på Gl. Viborgvej 20, 8920 Randers NV.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis