kommunerne nedenfor.
Gl Skivevej 5
7870 RoslevResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 110 m² og blev opført i 1942 på en 640 m² stor grund. Den 1. november 2024 fandt den seneste transaktion sted, da AK Refsgaard Invest ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 85.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 247.000 kr., hvoraf grunden udgør 78.000 kr.
Fakta om Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev
Villaen ligger placeret på Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev og har et samlet bygningsareal på 110 m². Den primære bygning er opført i 1942 og er lokaliseret på en 640 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der er 0 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.415 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. november 2024, hvor værdiansættelsen var 85.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor AK Refsgaard Invest ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 386 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 247.000 kr., hvoraf grunden udgør 78.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af AK Refsgaard Invest ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Karl Refsgaard Jensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 18 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 7,02 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Karl Refsgaard Jensen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Karl Refsgaard Jensen i alt 20 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev?
AK Refsgaard Invest ApS ejer Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev.
Hvad er BBR-arealet på Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev?
Enhedens BBR-areal er 110 m² på Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev.
Hvornår blev Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev bygget?
Den primære bygning blev opført i 1942 på Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev.
Hvad er Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev's værdi?
Prisen var 85.000 kr., da Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev senest blev handlet i 2024.
Hvad er Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev vurderet til?
247.000 kr. er vurdering på Gl Skivevej 5, Harre, 7870 Roslev.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.