Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE222180ESR151-086195

Gl Rådhusvej 18C

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 9l (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1973

Areal

Beboelsesareal88 m²

Få alle oplysninger om Gl Rådhusvej 18C, 2750 Ballerup på Resights.

Fakta om Gl Rådhusvej 18C, 2750 Ballerup

Enheden er placeret på Gl Rådhusvej 18C, 2750 Ballerup.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 8.797 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 2,85 mio. kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 14. januar 2026. Det giver en kvadratmeterpris på 32.386 kr.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gl Rådhusvej 18C, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1973 på Gl Rådhusvej 18C, 2750 Ballerup.

Prisen var 2,85 mio. kr., da Gl Rådhusvej 18C, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2026.

1,91 mio. kr. er vurdering på Gl Rådhusvej 18C, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis