kommunerne nedenfor.
Gl Hovevej 2
3670 Veksø SjællandFå alle oplysninger om Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland. I 1927 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal á 407 m² på en 509 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 959.600 kr.
Fakta om Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland
Industriejendommen er beliggende på Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 407 m² udgjort af en beboelsesenhed og to erhvervsenheder. Hovedbygningen, der er bygget i 1927, blev senest ombygget i 1995 og befinder sig på en 509 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til servicevirksomhed og/eller hotel. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 23.011 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 2,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 959.600 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Grundtvig Ejendomme A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Alexander Mathias Jensenius Madsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 32,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt 39 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 17,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Alexander Mathias Jensenius Madsen, der også agerer som administrerende direktør.
Hvem ejer Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland?
En eller flere privat(e) ejer Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland.
Hvad er BBR-arealet på Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland?
Ejendommens BBR-areal er 407 m² på Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland.
Hvornår blev Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland opført?
Den primære bygning blev bygget i 1927 på Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland.
Hvad er Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland vurderet til?
2,1 mio. kr. er vurdering på Gl Hovevej 2, 3670 Veksø Sjælland.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.