kommunerne nedenfor.
Gl.Holbækvej 10, 2
4200 SlagelseVia Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Gl.Holbækvej 10, 2. 2, 4200 Slagelse. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Gl.Holbækvej 10, 2. 2, 4200 Slagelse.
Fakta om Gl.Holbækvej 10, 2. 2, 4200 Slagelse
Ejerlejligheden er beliggende på Gl.Holbækvej 10, 2. 2, 4200 Slagelse. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 113 m², hvoraf 100 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.905 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Leva Ejendomme A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Leif Anders Olsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 206 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 1,25 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Rasmus Egede, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Leif Anders Olsen i alt 220 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Gl.Holbækvej 10, 2. 2, 4200 Slagelse?
Leva Ejendomme A/S ejer Gl.Holbækvej 10, 2. 2, 4200 Slagelse.
Hvornår blev Gl.Holbækvej 10, 2. 2, 4200 Slagelse opført?
Den primære bygning blev bygget i 1940 på Gl.Holbækvej 10, 2. 2, 4200 Slagelse.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.