Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4063042ESR779-144214

Gl. Floutrupvej 19

7870 Roslev
Skive Selde By, Selde, 40b (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1948
Bebyggelsesprocent8%

Areal

Grundareal1.100 m²
Bygningsareal63 m²
Beboelsesareal85 m²
Areal af udnyttet tagetage22 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Gl. Floutrupvej 19, Selde, 7870 Roslev. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Gl. Floutrupvej 19, Selde, 7870 Roslev. I 1948 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 63 m² på en 1.100 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 172.000 kr., hvoraf grunden udgør 58.000 kr.

Fakta om Gl. Floutrupvej 19, Selde, 7870 Roslev

Villaen er beliggende på Gl. Floutrupvej 19, Selde, 7870 Roslev og har et samlet bygningsareal á 63 m². Den primære bygning er opført i 1948 og befinder sig på en 1.100 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 85 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der udgør 22 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.989 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 172.000 kr., hvoraf grunden udgør 58.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gl. Floutrupvej 19, Selde, 7870 Roslev.

Enhedens BBR-areal er 85 m² på Gl. Floutrupvej 19, Selde, 7870 Roslev.

Den primære bygning blev bygget i 1948 på Gl. Floutrupvej 19, Selde, 7870 Roslev.

172.000 kr. er vurdering på Gl. Floutrupvej 19, Selde, 7870 Roslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis