kommunerne nedenfor.
Gl Færgevej 9, tv
6700 EsbjergFå alle informationer om Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg findes lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,48 mio. kr., hvoraf grunden udgør 950.000 kr.
Fakta om Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg
Ejerlejligheden er placeret på Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf 98 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.832 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,48 mio. kr., hvoraf grunden udgør 950.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Estate of 1994 A/S, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Daniel Asbjørn Madsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt ni ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 20,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Simon Stender Andersen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Daniel Asbjørn Madsen i alt ti ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg?
Estate of 1994 A/S ejer Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg.
Hvornår blev Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg bygget?
Den primære bygning blev opført i 2016 på Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg.
Hvad er Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg vurderet til?
2,48 mio. kr. er vurdering på Gl Færgevej 9, 1. tv, 6700 Esbjerg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.