Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2473715ESR326-017324

Gierslevvej 10

4270 Høng
Kalundborg Gierslev By, Gierslev, 10h (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1917
Bebyggelsesprocent16%

Areal

Grundareal1.266 m²
Bygningsareal120 m²
Beboelsesareal153 m²
Areal af udnyttet tagetage33 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng. Ejendommen har et bygningsareal på 120 m² og blev opført i 1917 på en 1.266 m² stor grund. Den 11. december 1982 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 325.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 443.000 kr.

Fakta om Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng

Villaen har et samlet bygningsareal på 120 m² og ligger placeret på Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng. Den primære bygning, der er bygget i 1917, blev senest ombygget i 1995 og er beliggende på en 1.266 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 153 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der er 33 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.531 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 11. december 1982, hvor prisen var 325.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 1.625 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 443.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng.

Enhedens BBR-areal er 153 m² på Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng.

Den primære bygning blev bygget i 1917 på Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng.

Prisen var 325.000 kr., da Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng senest blev handlet i 1982.

1,35 mio. kr. er vurdering på Gierslevvej 10, Løve, 4270 Høng.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis