Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9033856ESR219-153447

Gersehaven 19

3320 Skævinge
Hillerød Skævinge By, Skævinge, 12s (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2005
Bebyggelsesprocent23%

Areal

Grundareal945 m²
Bygningsareal218 m²
Beboelsesareal203 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Gersehaven 19, 3320 Skævinge. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Gersehaven 19, 3320 Skævinge. Ejendommen har et bygningsareal på 218 m² og blev konstrueret i 2005 på en 945 m² stor grund. Den 11. januar 2016 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,72 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,84 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,19 mio. kr.

Fakta om Gersehaven 19, 3320 Skævinge

Villaen har et samlet bygningsareal á 218 m² og ligger placeret på Gersehaven 19, 3320 Skævinge. Bygningen, der er bygget i 2005, blev senest ombygget i 2021 og befinder sig på en 945 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 203 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 11.033 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 11. januar 2016, hvor værdiansættelsen på villaen var 2,72 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 12.500 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,84 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,19 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gersehaven 19, 3320 Skævinge.

Enhedens BBR-areal er 203 m² på Gersehaven 19, 3320 Skævinge.

Den primære bygning blev opført i 2005 på Gersehaven 19, 3320 Skævinge.

Prisen var 2,72 mio. kr., da Gersehaven 19, 3320 Skævinge senest blev handlet i 2016.

3,84 mio. kr. er vurdering på Gersehaven 19, 3320 Skævinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis