kommunerne nedenfor.
Georg Walther Andersens Vænge 4
8700 HorsensVed hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens findes ejendommen. I 2023 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 170 m² på en 819 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 8. september 2022, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 875.000 kr.
Fakta om Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens
Villaen er beliggende på Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens og har et samlet bygningsareal på 170 m². Den primære bygning er opført i 2023 og er lokaliseret på en 819 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 170 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Hovedbygningen blev senest i 2023 tildelt et energimærke A2020. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.343 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 8. september 2022, hvor værdiansættelsen på ejendommen var 875.000 kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte ejendommen af Horsens Kommune. Det giver en kvadratmeterpris på 4.834 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens?
En eller flere privat(e) ejer Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens.
Hvad er BBR-arealet på Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens?
Enhedens BBR-areal er 170 m² på Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens.
Hvornår blev Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens opført?
Den primære bygning blev bygget i 2023 på Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens.
Hvad er Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens's værdi?
Prisen var 875.000 kr., da Georg Walther Andersens Vænge 4, Nebel, 8700 Horsens senest blev handlet i 2022.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.