Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9933395ESR169-185215

Georg Hansens Ager 5

2640 Hedehusene
Høje-Taastrup Baldersbrønde By, Hedehusene, 5fy (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007
Bebyggelsesprocent30%

Areal

Grundareal750 m²
Bygningsareal222 m²
Beboelsesareal163 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene findes ejendommen. I 2007 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 222 m² på en 750 m² stor grund. Den 20. december 2005 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 5,22 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,77 mio. kr.

Fakta om Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene

Villaen ligger på Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene og har et samlet bygningsareal på 222 m². Hovedbygningen er opført i 2007 og ligger på en 750 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 163 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.775 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 20. december 2005, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 6.334 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 5,22 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,77 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene.

Enhedens BBR-areal er 163 m² på Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene.

Den primære bygning blev opført i 2007 på Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene.

Prisen var 1,4 mio. kr., da Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene senest blev handlet i 2005.

5,22 mio. kr. er vurdering på Georg Hansens Ager 5, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis