kommunerne nedenfor.
Geislersgade 2,
2300 København SVia Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Geislersgade 2, kl., 2300 København S. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Geislersgade 2, kl., 2300 København S ligger ejendommen. Den seneste handel fandt sted den 24. oktober 2024, hvor Holmbladsgade 24-28 ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 8,9 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 490.000 kr.
Fakta om Geislersgade 2, kl., 2300 København S
Enheden er placeret på Geislersgade 2, kl., 2300 København S.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes hovedsageligt til transport. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 16.660 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 24. oktober 2024, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 8,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Holmbladsgade 24-28 ApS købte ejendommen af Bega Grunde A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 7.698 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 4,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 490.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Holmbladsgade 24-28 ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Peder Ries Borchert er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt tre ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Peder Ries Borchert, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Peder Ries Borchert i alt 14 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Geislersgade 2, kl., 2300 København S?
Holmbladsgade 24-28 ApS ejer Geislersgade 2, kl., 2300 København S.
Hvornår blev Geislersgade 2, kl., 2300 København S opført?
Den primære bygning blev bygget i 2017 på Geislersgade 2, kl., 2300 København S.
Hvad er Geislersgade 2, kl., 2300 København S værd?
Prisen var 8,9 mio. kr., da Geislersgade 2, kl., 2300 København S senest blev handlet i 2024.
Hvad er Geislersgade 2, kl., 2300 København S vurderet til?
4,4 mio. kr. er vurdering på Geislersgade 2, kl., 2300 København S.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.