Gennem Resights kan du få alle informationer om grunden på Gåskærvej 25C, Vandborg, 7620 Lemvig. Se grundens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Grunden er lokaliseret på Gåskærvej 25C, Vandborg, 7620 Lemvig. Den 1. januar 2024 fandt den seneste transaktion sted, da Mægbæk ApS erhvervede sig grunden i en interessesammenfald til en værdi á 151 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 81.700 kr.
Fakta om Gåskærvej 25C, Vandborg, 7620 Lemvig
Grunden er beliggende på Gåskærvej 25C, Vandborg, 7620 Lemvig.
Egenskaber
Grundens hovedsagelige anvendelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.288 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2024, hvor værdiansættelsen var 151 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor Mægbæk ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 7.773 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 81.700 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af Mægbæk ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med produktion af slagtesvin, mens Anders Lundgaard Madsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 33,300 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 18 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 252 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Holger Lundgaard Madsen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Anders Lundgaard Madsen i alt 33 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Mægbæk ApS ejer Gåskærvej 25C, Vandborg, 7620 Lemvig.
Grundarealet er 225 m² på Gåskærvej 25C, Vandborg, 7620 Lemvig.
Prisen var 151 mio. kr., da Gåskærvej 25C, Vandborg, 7620 Lemvig senest blev handlet i 2024.
81.700 kr. er vurdering på Gåskærvej 25C, Vandborg, 7620 Lemvig.