kommunerne nedenfor.
Gåseledet 3
4600 KøgeFå alle oplysninger om Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge på Resights. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge. I 1982 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 78 m² på en 833 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 4. marts 2021, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,71 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,16 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,12 mio. kr.
Fakta om Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge
Villaen har et samlet bygningsareal på 78 m² og ligger på Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge. Hovedbygningen er bygget i 1982 og ligger på en 833 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 137 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der udgør 59 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære bygning blev senest i 2017 tildelt et energimærke D. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 12.059 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 4. marts 2021, hvor værdiansættelsen på villaen var 2,71 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 19.817 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,16 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,12 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge?
En eller flere privat(e) ejer Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge.
Hvor stor er Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge?
Enhedens BBR-areal er 137 m² på Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge.
Hvornår blev Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge bygget?
Den primære bygning blev opført i 1982 på Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge.
Hvad er Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge's værdi?
Prisen var 2,71 mio. kr., da Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge senest blev handlet i 2021.
Hvad er Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge vurderet til?
3,16 mio. kr. er vurdering på Gåseledet 3, Lellinge, 4600 Køge.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.