Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4185550ESR751-463820

Gammel Stillingvej 444

8462 Harlev J
Aarhus Harlev By, Harlev, 8f (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1915
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal809 m²
Bygningsareal104 m²
Beboelsesareal174 m²
Areal af udnyttet tagetage70 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J ligger ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 104 m² og blev opført i 1915 på den 809 m² store grund. Den 20. maj 2019 fandt den seneste transaktion sted, da E. G. Ejendomme ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,77 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.

Fakta om Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J

Beboelsesejendommen er placeret på Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J og består af tre bygninger med et samlet bygningsareal på 104 m² udgjort af to beboelsesenheder. Hovedbygningen, der er bygget i 1915, blev senest renoveret i 2019 og er beliggende på en 809 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der er 70 m². Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.742 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 20. maj 2019, hvor værdiansættelsen var 1,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor E. G. Ejendomme ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 8.045 kr. Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 3,77 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af E. G. Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Eren Gürkan er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Eren Gürkan, der fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Eren Gürkan i alt to ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

E. G. Ejendomme ApS ejer Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J.

Ejendommens BBR-areal er 104 m² på Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J.

Den primære bygning blev bygget i 1915 på Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J.

Prisen var 1,4 mio. kr., da Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J senest blev handlet i 2019.

3,77 mio. kr. er vurdering på Gammel Stillingvej 444, 8462 Harlev J.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis