Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4497630ESR661-180018

Gaffelbjergvej 23

6990 Ulfborg
Holstebro Husby By, Husby, 17q (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1974
Bebyggelsesprocent3%

Areal

Grundareal5.366 m²
Bygningsareal95 m²
Beboelsesareal149 m²
Areal af udnyttet tagetage54 m²

Få alle informationer om Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg kan du finde ejendommen. I 1974 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 95 m² på en 5.366 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 19. september 2024, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,75 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,57 mio. kr., hvoraf grunden udgør 384.000 kr.

Fakta om Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 95 m² og ligger på Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg. Enheden er bygget i 1974 og befinder sig på en 5.366 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 149 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der består af 54 m². Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af stråtag. Ejendommen benyttes hovedsageligt til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.676 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 19. september 2024, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,75 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 11.437 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,57 mio. kr., hvoraf grunden udgør 384.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg.

Enhedens BBR-areal er 149 m² på Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg.

Den primære bygning blev bygget i 1974 på Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg.

Prisen var 1,75 mio. kr., da Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg senest blev handlet i 2024.

1,57 mio. kr. er vurdering på Gaffelbjergvej 23, Husby, 6990 Ulfborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis