Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3169866ESR860-033381

Gaden 60A

9870 Sindal
Hjørring Sindal By, Sindal, 10h (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1902
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal1.845 m²
Bygningsareal230 m²
Beboelsesareal230 m²

Få alle oplysninger om Gaden 60A, 9870 Sindal på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Gaden 60A, 9870 Sindal. I 1902 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 230 m² på en 1.845 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 18. februar 1991, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 280.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,18 mio. kr., hvoraf grunden udgør 256.000 kr.

Fakta om Gaden 60A, 9870 Sindal

Villaen har et samlet bygningsareal på 230 m² og ligger på Gaden 60A, 9870 Sindal. Den primære bygning, der er bygget i 1902, blev senest renoveret i 1975 og ligger på en 1.845 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 230 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære bygning blev senest i 2026 tildelt et energimærke D. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.329 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 280.000 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 18. februar 1991. Det giver en kvadratmeterpris på 1.106 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,18 mio. kr., hvoraf grunden udgør 256.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Gaden 60A, 9870 Sindal.

Enhedens BBR-areal er 230 m² på Gaden 60A, 9870 Sindal.

Den primære bygning blev opført i 1902 på Gaden 60A, 9870 Sindal.

Prisen var 280.000 kr., da Gaden 60A, 9870 Sindal senest blev handlet i 1991.

1,18 mio. kr. er vurdering på Gaden 60A, 9870 Sindal.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis