Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Gadekærsvej 10, Sejlflod, 9280 Storvorde. Undersøg grundens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Gadekærsvej 10, Sejlflod, 9280 Storvorde findes grunden. Den 19. marts 2021 fandt den seneste transaktion sted, da Arensbach Ejendomme ApS sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 285.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,5 mio. kr.
Fakta om Gadekærsvej 10, Sejlflod, 9280 Storvorde
Grunden er placeret på Gadekærsvej 10, Sejlflod, 9280 Storvorde.
Egenskaber
Grundens primære benyttelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.991 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 19. marts 2021, hvor værdiansættelsen var 285.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor Arensbach Ejendomme ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 298 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,5 mio. kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af MA14 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Ejner Andresen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,63 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ejner Andresen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Ejner Andresen i alt 26 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
MA14 ApS ejer Gadekærsvej 10, Sejlflod, 9280 Storvorde.
Grundarealet er 955 m² på Gadekærsvej 10, Sejlflod, 9280 Storvorde.
Prisen var 285.000 kr., da Gadekærsvej 10, Sejlflod, 9280 Storvorde senest blev handlet i 2021.
1,5 mio. kr. er vurdering på Gadekærsvej 10, Sejlflod, 9280 Storvorde.