Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE707249ESR151-091644

Fyrretræet 1

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Pederstrup, 13r (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1978

Areal

Bygningsareal34 m²
Beboelsesareal34 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Fyrretræet 1, Brøndgården, 2750 Ballerup. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Fyrretræet 1, Brøndgården, 2750 Ballerup finder du ejendommen. Den seneste handel fandt sted den 20. juli 2025, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen via "anden overdragelse" til en værdi á 324.415 kr.

Fakta om Fyrretræet 1, Brøndgården, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 34 m² og ligger placeret på Fyrretræet 1, Brøndgården, 2750 Ballerup. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 34 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 20. juli 2025, hvor værdiansættelsen af fritidsejendommen var 324.415 kr. via "anden overdragelse", hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 9.541 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Fyrretræet 1, Brøndgården, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 1978 på Fyrretræet 1, Brøndgården, 2750 Ballerup.

Prisen var 324.415 kr., da Fyrretræet 1, Brøndgården, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2025.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis