kommunerne nedenfor.
Fuglsang Næs 7A, 3
7400 HerningGennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning. Den 24. november 2021 fandt den seneste handel sted, da 2MM ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 12,9 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 699.000 kr.
Fakta om Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning
Ejerlejligheden er placeret på Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 97 m², mens det tinglyste areal udgør 92 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.690 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 24. november 2021, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 12,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor 2MM ApS købte lejligheden af PAGHS ALLE ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 15.633 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 699.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af 2MM ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Bjarne Broe Møller er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt otte ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 24 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Janne Abild Mikkelsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Bjarne Broe Møller i alt 12 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning?
2MM ApS ejer Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning.
Hvornår blev Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning opført?
Den primære bygning blev opført i 2007 på Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning.
Hvad er Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning's værdi?
Prisen var 12,9 mio. kr., da Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning senest blev handlet i 2021.
Hvad er Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning vurderet til?
1,8 mio. kr. er vurdering på Fuglsang Næs 7A, 1. 3, Tjørring, 7400 Herning.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.