Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2211933ESR259-157291

Fuglevej 1

4623 Lille Skensved
Køge Ejby By, Ejby, 1bg (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1988
Bebyggelsesprocent25%

Areal

Grundareal497 m²
Bygningsareal125 m²
Beboelsesareal125 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved kan du finde ejendommen. I 1988 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 125 m² på en 497 m² stor grund. Den 2. december 2004 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,74 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,77 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,24 mio. kr.

Fakta om Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved

Villaen er placeret på Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved og har et samlet bygningsareal på 125 m². Den primære bygning er opført i 1988 og ligger på en 497 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 125 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.577 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 2. december 2004, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,74 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 13.960 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,77 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,24 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved.

Enhedens BBR-areal er 125 m² på Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved.

Den primære bygning blev bygget i 1988 på Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved.

Prisen var 1,74 mio. kr., da Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved senest blev handlet i 2004.

2,77 mio. kr. er vurdering på Fuglevej 1, Ejby, 4623 Lille Skensved.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis