Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4186484ESR746-000334

Fuglevænget 40

8464 Galten
Skanderborg Herskind By, Skivholme, 12ar (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal860 m²

Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Fuglevænget 40, Herskind, 8464 Galten. Se grundens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Fuglevænget 40, Herskind, 8464 Galten finder du grunden.

Fakta om Fuglevænget 40, Herskind, 8464 Galten

Grunden er beliggende på Fuglevænget 40, Herskind, 8464 Galten.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af Skanderborg kommune, der hovedsageligt beskæftiger sig med generelle offentlige forvaltningsaktiviteter.

Ofte stillede spørgsmål

Skanderborg kommune ejer Fuglevænget 40, Herskind, 8464 Galten.

Grundarealet er 860 m² på Fuglevænget 40, Herskind, 8464 Galten.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis