Resights giver dig alle oplysninger om huset på Frugtlunden 87, 4400 Kalundborg. Se husets seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Huset er placeret på Frugtlunden 87, 4400 Kalundborg. Huset har et bygningsareal á 63 m² og blev konstrueret i 2026 på en 116 m² stor grund.
Fakta om Frugtlunden 87, 4400 Kalundborg
Rækkehuset er beliggende på Frugtlunden 87, 4400 Kalundborg og har et samlet bygningsareal på 63 m². Hovedbygningen er bygget i 2026 og er beliggende på en 116 m² stor grund. Huset fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 63 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Projekt Fjordglimt II ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Seniorboliger V A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt 59 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 109 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Koncenton Seniorboliger V A/S i alt 300 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Projekt Fjordglimt II ApS ejer Frugtlunden 87, 4400 Kalundborg.
Enhedens BBR-areal er 63 m² på Frugtlunden 87, 4400 Kalundborg.
Den primære bygning blev bygget i 2026 på Frugtlunden 87, 4400 Kalundborg.