Få alle informationer om Frugtlunden 1, 4400 Kalundborg på Resights. Se husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Frugtlunden 1, 4400 Kalundborg. Huset har et bygningsareal på 77 m² og blev opført i 2026 på en 131 m² stor grund.
Fakta om Frugtlunden 1, 4400 Kalundborg
Rækkehuset er beliggende på Frugtlunden 1, 4400 Kalundborg og har et samlet bygningsareal på 77 m². Den primære bygning er opført i 2026 og ligger på en 131 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 77 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Husets hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Projekt Fjordglimt II ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Seniorboliger V A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 59 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 109 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Koncenton Seniorboliger V A/S i alt 300 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Projekt Fjordglimt II ApS ejer Frugtlunden 1, 4400 Kalundborg.
Enhedens BBR-areal er 77 m² på Frugtlunden 1, 4400 Kalundborg.
Den primære bygning blev bygget i 2026 på Frugtlunden 1, 4400 Kalundborg.