kommunerne nedenfor.
Frugthaven 36
4200 SlagelseFå alle oplysninger om Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse på Resights. Undersøg husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse finder du huset. I 2021 blev huset opført og har i dag et bygningsareal á 115 m² på en 388 m² stor grund.
Fakta om Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse
Rækkehuset ligger på Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse og har et samlet bygningsareal på 115 m². Hovedbygningen er opført i 2021 og er beliggende på en 388 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 115 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen fik senest i 2021 tildelt et energimærke A2015, og husets årlige energiforbrug er anslået til kr. 2500. Huset benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.759 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Scheel Byg A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens Lotte Scheel Jacobsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 52,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 47 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 117 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lotte Scheel Jacobsen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Lotte Scheel Jacobsen i alt 51 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse?
Scheel Byg A/S ejer Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse.
Hvad er BBR-arealet på Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse?
Enhedens BBR-areal er 115 m² på Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse.
Hvornår blev Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse bygget?
Den primære bygning blev bygget i 2021 på Frugthaven 36, Skovsø, 4200 Slagelse.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.