Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100495810ESR330-035209

Frugthaven 1

4220 Korsør
Slagelse Svenstrup By, Tårnborg, 7f (Byzone) Dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2023
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal4.896 m²
Bygningsareal1.085 m²
Beboelsesareal1.085 m²

Få alle informationer om Frugthaven 1, Svenstrup, 4220 Korsør på Resights. Se husets sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset er lokaliseret på Frugthaven 1, Svenstrup, 4220 Korsør. Huset har et bygningsareal på 1.085 m² og blev konstrueret i 2023 på en 4.896 m² stor grund.

Fakta om Frugthaven 1, Svenstrup, 4220 Korsør

Rækkehuset ligger på Frugthaven 1, Svenstrup, 4220 Korsør og har et samlet bygningsareal á 1.085 m². Hovedbygningen er opført i 2023 og er beliggende på en 4.896 m² stor grund. Huset fordeler sig på 35 værelser og har et BBR-areal på 1.085 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Husets primære benyttelse er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Æbletræshaven ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens CVS HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-67,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 16,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Carsten Vendal Sørensen, der agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har CVS HOLDING ApS i alt fire ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Æbletræshaven ApS ejer Frugthaven 1, Svenstrup, 4220 Korsør.

Enhedens BBR-areal er 1.085 m² på Frugthaven 1, Svenstrup, 4220 Korsør.

Den primære bygning blev bygget i 2023 på Frugthaven 1, Svenstrup, 4220 Korsør.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis